واحدغیرحضوری دارالقرآن خانه کارگر

دارالقرآن خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران

واحد غیرحضوری:

این واحد موظف است دوره ها و آموزش های عمومی علوم قرآن نظیر روخوانی و روانخوانی ، حفظ ، تدبر ، قرآن و                      مهارت های زندگی و ...  را در قالب کلاس های حضوری و به صورت رایگان برگزار نماید که عناوین آموزشی به شرح ذیل  می باشد :

حفظ سوره اي قرآن :

حفظ قرآن به گونه اي تعریف شده است  كه از جديدترين شيوه هاي ممكن آموزشي به منظور تثبيت آيات در ذهن استفاده مي شود. در شيوه جديد حفظ ، برنامه به گونه اي طراحي گرديده است كه فرد گروه هاي مشخصي از سوره ها را در مدت زمان مشخص حفظ         می نماید و علاوه بر حفظ سوره با ترجمه ، تفسير و شأن نزول آيات نيز آشنا مي گردد. همچنین بسته کمک آموزشی عامل موثر دیگری است که برای اولین بار در دوره حفظ مورد استفاده قرار می گیرد که در بخش غیر حضوری به طور کامل توضیح داده شده است.

تدبر:

مباحث مطرح شده در اين دوره عبارتند از:

آشنايي با مفاهيم به طريق شناسايي واژگان، تفسير قرآن به قرآن، قرآن به ادعيه و روايات- دسته بندي آيات و تحليل اجتماعي- كاربردي كردن در زندگي روزمره و تحليل آیات .

روخواني و روانخواني: 

قرآن آموزاني كه نمي توانند قرآن را به صورت صحيح بخوانند و كلمات قرآن را صحيح  ادا كنند وارد اين دوره  مي شوند تا با آموزش صحيح قواعد روخواني بتوانند کلمه را صحیح خوانده و به تبع آن آیات را پیوسته و روان بخوانند.

   تجويد:     

قرآن آموزاني كه توانستند کلمات قرآن را صحیح بخوانند و پیوستگی کلمات را در آیات رعایت نمایند قادر خواهند بود وارد دوره تجوید شوند که در این دوره با رعایت قواعد تجویدی می توانند علاوه بر حسن تلاوت آیات زمینه مناسبی را برای ورود به دوره صوت و لحن فراهم آورند.

قرآن و مهارتهاي زندگي:    

مباحث مطرح شده در اين دوره عبارتند از: آيين همسرداري- تعامل زوجين و حل مشكلات از بيان قرآن- تفكر مثبت- انديشه قرآني  و ديدگاه قرآن در مورد ارتباط صحيح اعضاي خانواده .

[ 90/09/06 ] [ 14:15 ] [ واحدغیرحضوری دارالقرآن خانه کارگر ]

[ ]

درباره ما:

دارالقرآن خانه کارگر فعالیت خود را از سال 1385 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان تبلیغات اسلامی با هدف ترویج و توسعه فعالیت های قرآنی میان عموم مردم بویژه جامعه کارگری آغاز کرد که توانسته است بیش از 000/20 نفر  از کارگران و خانواده های آنان را در سراسر کشور از  آموزه های دینی و قرآنی   بهره مند سازد .

[ 90/09/06 ] [ 14:5 ] [ واحدغیرحضوری دارالقرآن خانه کارگر ]

[ ]

قرآن چراغ هدایتی است که در شاهراه زندگی حق را از باطل بازشناسد و پرده از تمامی تاریکی ها و ظلمت ها   بر می دارد و تجلی گاه حقانیت محض را برای وجود آدمی سبب می گردد. این کتاب داروی شفابخشی است که عمل به دستوراتش سعادت را برای عامل آن به ارمغان می آورد. هیچ دستورالعملی  که لازمه زندگی بشر باشد نیست  مگر آنکه خداوند آن را در قرآن بیان نموده و از هیچ نکته ای در آن فروگذارده نشده است. پس تفکر و تأمل در مفاهیم گرانقدر کلام الهی همان منظور و هدف نزول قرآن است که آدمی باید دل و جان را در معرض درک آن قرار دهد و با سیر در آیات و مفاهیم راه را از چاه بازشناسد و به مفهوم قرآن پی برد. جایگاه کلام الهی در عرش اعلا بوده و خداوند به سبب منتی که بر انسان نهاده است آنرا به قدر فهم آدمی نزول داده تا انسان در دنیای فانی و مادی همراهی الهی داشته باشد تا او را از غفلتهای دنیایی به  سوی حقایق الهی سوق دهد حال که  خداوند تا این حد به فکر آدمی بوده سزاوار نیست که شخص خود را از این فیض محروم  دارد و به آن توجهی نداشته باشد.         

[ 90/09/06 ] [ 14:4 ] [ واحدغیرحضوری دارالقرآن خانه کارگر ]

[ ]

مرکز آموزش های غیرحضوری قرآن کریم. تلفنی حافظ قرآن شوید...

[ 90/09/06 ] [ 13:42 ] [ واحدغیرحضوری دارالقرآن خانه کارگر ]

[ ]

امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت

دریافت کد پرواز پروانه

دریافت کد پرواز پروانه

دریافت کد پیغام خوش آمدگویی

دریافت کد پیغام خوش آمدگویی


دریافت همین آهنگ

قالب وبلاگ